Jak vybrat elektrický gril

Jak vybrat elektrický gril?

Elektrické grily mají jednu z výhod, o níž se může ostatním typům grilů jen snít - nepotřebují ke svému provozu žádné palivo - protože elektřina je téměř všude.

Zapomeňte na shánění dřevěného uhlí nebo lisovaných uhelných briket, odpadne Vám také vynášení popela. Taktéž shánění a výměna plynové nádrže, která je potřebná u plynových typů grilů zde odpadá. Stačí pouze elektrická zásuvka - a může začít Vaše grilování.

 

Na co si dát při výběru elektrického grilu pozor?

Elektrické grily jsou navenek jednoduché. O co jednodušší vypadají, o to více techniky se skrývá uvnitř. Na každém grilu, nejen elektrickém, byste měli najít teploměr pro kontrolu teplotykvalitní topnou spirálu s vysokým výkonem. Samozřejmě každý gril by měl být bezchybně technicky i ergonomicky zpracován. Věnujte pozornost výkonnostním ukazatelům, maso na Vašem elektrickém grilu se musí řádně propéct, vybírejte tedy grily s dobře těsnícím víkem a celkovým příkonem nejméně 2000W - výkon grilu je velmi důležitý aspekt. Spirála grilu by se měla dát snadno čistit, musí být tedy volně přístupná, bez velkého a komplikovaného rozebírání.

Klasickým kritériem zůstává kvalita materiálu a jeho zpracování - hledejte masivní provedení, s vynikající úpravou vnějších ploch grilu, s robustní, zároveň však jednoduše rozebíratelnou konstrukcí vnitřního roštu, který dokáže rychle a rovnoměrně rozvést teplo po celé ploše grilovacího prostoru. Elektrické grily jsou obvykle dodávány již sestavené, nekupujte skládačku se stovkami šroubů, úchytů a držáků. Čím je méně spojovacích prvků, tím je vyšší pevnost a zaručená životnost grilu, bez odpadávání jeho jednotlivých částí díky povoleným matičkám a nýtům.

Žádejte podrobné technické manuály, vyzpovídejte Vašeho prodejce, žádejte o vybraném grilu více informací, jak se v manuálu dočtete, zajímejte se o osobní zkušenosti, postřehy, typy a triky. Samozřejmostí zůstává serióznost značky, možnost následného dokoupení příslušenství, doplňků či náhradních dílů.