Gril na dřevěné uhlí

ak vybrat gril na dřevěné uhlí?

Krása grilování spočívá v jeho jednoduchosti. Milujete vůni hořícího dřevěného uhlí, jeho jakákoliv náhrada ať už plyn nebo elektřinu, je pro Vás nepřijatelným řešením? Pak si zřejmě vyberete klasický gril na dřevěné uhlí. Také při výběru grilů na dřevěné uhlí je však třeba dbát na množství detailů, které mohou výrazným způsobem ovlivnit celkový dojem z grilování.

Na co si tedy dát při nákupu grilu pozor?

Komponenty grilu by měly být robustní, masivní a dobře povrchově upravené. Správný gril na dřevěné uhlí musí mít velmi dobrou stabilitu, pokud je mobilní a má kolečka, měl by být zajištěn tak, aby nedošlo k jeho převrácení.

Srdcem každého grilu je rošt - měl by být masivní, nekomplikovaně řešený pro správný rozvod tepla, víko grilu by mělo být vybaveno ventilací, snadno regulovatelnou, nekomplikovanou.

Každý gril by měl mít kvalitní povrchovou úpravu vnitřních i vnějších částí. Nespokojte se s levnými grily s nástřikem - žádejte smaltové provedení, s kvalitním smaltem odolným vůči ohni.

Vnitřní rošty by měly být schopny dobře rozvádět teplo. Vyrobené by měly být z nerezové oceli, nebo smaltované hliníkové slitiny. Vyhněte se jednoduchým, na první pohled levně vyrobeným, drátěným roštům asijského původu.

Všechny držadla a úchyty na grilu by měly být robustní, tepelně nevodivé, snadno padnoucí do ruky. Odpadávají-li z grilu šrouby už v prodejně - co potom na Vaší terase při opakovaném grilování? Chcete si užít pečení a pohodu s přáteli, nebo rukavicemi držet rozpálený gril? Bezpečnost je přece prvořadá, jde o Vaše zdraví.

Každý gril je nutné čas od času vyčistit - podívejte se pod pokličku grilu. Přijde Vám konstrukce a vnitřní uspořádání roštů složité, na první pohled problematické z hlediska čištění a běžné údržby? Takový gril nekupujte, údržba grilu musí být jednoduchá, rychlá a bezproblémová.

Zaručuje výrobce dodávky náhradních dílů i po dvou, či třech letech? I toto je jedno z kritérií, hledejte takový typ grilu, kde budete moci náhradní díly, doplňky a další příslušenství dokoupit kdykoliv později. Hledejte renomované značky a ne jednorázové dovozy, hledejte širokou distribuční síť, nevažte se na jediného prodejce. Hledejte dlouholetou záruku, podpořenou dlouhou historií značky.